TANRI YOKTUR. YALNIZCA O.

Etiketler : Etiket Yok Kategoriler : Kişisel Yorumlar : 0 Yorum
8
Sep

TANRI YOKTUR. YALNIZCA O. (LA ILAHE ILLALLAH)

Allah ve Tanrı aynı anlama gelmez. Bir Tanrı’ya inanırsanız, hayat boyu hayal kırıklığına mahkum olursunuz. İnanmak ve inanmamak arasında bitmeyen, kandırıkçı bir yolculuk. Bazen çok mutlu edici, bazen çok hüzün verici. Ama daima yanıltıcı. 

...Oysa Allah’a inanmak için hiç bir efor sarf etmenize gerek yoktur. O’nun var olduğunu nefes alıp verirken hissedersiniz. O sizinle ve etrafınızdaki herşeyle birlikte işler ve siz bu bilgiyi, aslında ilk nefesinizle birlikte indirirsiniz. Nefes alıp vermenizi isteyen biri vardır ve o, siz değilsinizdir. O, yaşamanızı isterse, siz inat etseniz dahi, nefes almaktan vaz geçemezsiniz. Tıpkı nefes vermekten vaz geçemeyeceğiniz gibi. O'nun istediği olur. Sizinki değil. (Dilerseniz test edin. Nefes alın. Ama vermeyin.)
 
Siz, istediğiniz herşeyi yapabileceğinizi düşünedurun, hayati önem taşıyan hiç bir şey size bırakılmaz. Mc Donalds ya da Starbucks kararları bile size bırakılmaz. (Bırakılsa, reklamcılık diye bir meslek olmaz)

Hayatta kalmakla ilgili bu temel bilgi, sizin starter pack’inizdir. Ücretsiz bir app. İşletim sistemiyle birlikte geliyor. Yani bedel ödeyip indirmek zorunda değilsiniz. Ama zengin olmak, bir hayat kurtarmak, bir devleti yönetmek, bir bilgisayar programı yaratmak gibi app’ler de var bulutların arasında. (gelin, biz ona, şimdilik iCloud diyelim.) Bedelini öderseniz, imkansız zannettikleriniz de dahil olmak üzere, herşeyin bilgisini, işte buradan indirebilirsiniz.
 
"Bilgi"ye sahip olduğunuz sürece dilediğiniz herşeye sahip olabilirsiniz. Bilgi varsa, yapamayacağınız hiç bir şey yoktur. Ve bilgi, istediğiniz an indirebileceğiniz bir app store'un içinde, sizi bekliyor. 
Ah. Evet. Bir de password gerekecek size... “Allah”ı kullanın. (Tanrı'yı değil.) Ve aradaki farkı, Allah aşkına, artık öğrenin.

:)

Yorumlar

Yorum Eklenmemiş...

Yorum Yaz

Adınız: *
E-Mail Adresiniz: *
Web Sitesi:
Yorum: *
Güvenlik Kodu: *
 
Arama
  Ara
Twitter
Tag Bulutu
Yazar Cafe
Takvim
<January 2021>
SMTWTFS
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Bağlantılar